Služby

Pánsky holič pre pravých mužov

.


            Niektorí o ňom hovorili ako o remesle, ktoré skoro vyhynulo. Umenie úpravy mužského strihu však zotrvalo v spoločnosti naďalej a v súčasnosti je na vzostupe. Nejedná sa o žiadnych pofidérnych mužských kaderníkov, ale o profesionálov vo svojom obore, ktorý do svojej práce vkladajú obrovské úsilie, aby mužské účesy boli bezchybné.
holení břitvou
            Súčasťou je aj úprava brady a fúzov – samozrejme pokiaľ si ju zákazník vyžiada. Takáto kompletná úprava mužskej frizúry u profesionálneho barbera trvá kľudne hodinu a ceny začínajú približne na 20€. Niektoré barbershopy, ako sa týmto profesionálnym holičstvám hovorí, svoj sortiment rozširujú o luxusné balíčky, zahrňujúce masáže hlavy či tváre, holenie chĺpkov v ušiach, v nose a úpravu obočia.

pánské holičství Časté je aj odstraňovanie najjemnejších chĺpkov pomocou plameňa, aby bol výsledok perfektný. Všetko je samozrejme zavŕšené konečným stylingom a ošetrením pokožky. S tým všetkým samozrejme rastie cena o ďalšie desiatky eur a celkový čas strávený návštevou holiča sa môže vyšplhať až na celé dve hodiny. Je to namáhavá práca, no barberi ju vykonávajú bezchybne a s nekonečnou trpezlivosťou. Odmenou za ubolené nohy a chrbát im je nemalý mesačný príjem vo výške niekoľkých tisícok eur.
úprava vousů
            Miesto strihania je, hlavne u lepších barberov, pomerne špeciálne. Často vyzerá teatrálne a s účelom dobre pôsobiť na zákazníka. Dobrí barberi si dajú záležať a do celkového zariadenia investujú nemalé čiastky. Bežnou vecou je bar s rôznymi druhmi alkoholu na spríjemnenie dojmu. Dôraz kladú aj na výber hudby, ktorá musí do priestoru takpovediac zapadať.

.

            Niet divu, že sa tento trend tak rýchlo rozrastá. Barbershopy ponúkajú netradične príjemný zážitok z ich návštevy a vďaka prevažne stálej klientele je veľmi ľahké spoznať nových a zaujímavých ľudí a spriateliť sa s nimi. Možno si tak nájdete priateľa, s ktorým môžete popíjať dobrú whiskey pri stole a diskutovať o politike, zatiaľ čo čakáte, kým vás šikovné ruky barbera premenia na stopercentného gentlemana.

Pánsky holič pre pravých mužov
4 (80%)1
.