Www

Na Netflixe malo prebehnúť vysielanie vysoko kontroverznej šou

.


Na globálne čoraz populárnejšej sieti Netflix sa mala 27. februára 2018 odvysielať veľmi kontroverzná šou, ktorá na sociálnych médiách zanechala zdesené a zmätené komenty od ľudí, ktorí videli eštelen úvodný trailer. V čom spočíva jej kontroverzia?

cenzura

V podstate ide o reality show, ale s nezvyčajným obsahom, o akom sme možno mnohí ešte nepočuli. Pointa reality show Push spočíva v tom, že sa do nej prihlási skupinka ľudí a tí spravia tlak na určitú vybranú osobu s tým, že musí niekoho zabiť. Vybraná osoba však nebude tušiť, že je do tejto „zábavnej“ šou zapojená. Skrátka vymyslí sa nátlak udalostí a bude sa čakať na to, ako dotyčný zareaguje, či by bol skutočne schopný niekoho zavraždiť. Samozrejme sa počíta s tým, že v takom prípade nastane odhalenie a potencionálnej vražde sa zabráni. Aj napriek tomu však tento obsah pôsobí moc kontroverzne a skôr nepríjemne. Tvorcovia však vysvetľujú, že ich cieľom má byť vytvorenie sociálneho dokumentu, pomocou ktorého sa bude dať zistiť, pod akým nátlakom a či vôbec by boli určité osoby schopné vykonať tento najťažší hriech. Preto by sa mala nová „šou“ pravdepodobne zameriať na rôzne typy osobností. 

.

vražda

Do istej miery sa dá uznať, že pointa takejto šou či sociálneho dokumentu je celkom zaujímavá, no na druhej strane svojim obsahom prevyšuje zmysel slova zábava či dokumet a akéhosi ľudského pohľadu na svet. Takéto situácie sú žiaľ súčasťou reality, ale robiť z toho televíznu šou? No pochyby a akýsi strach, či kritické komentáre na sociálnych sieťach k novej reality show sú zrejme vo viacerých prípadoch oprávnené.

policie

 K dobrému menu jej autora Derrena Browna nepomáha ani jeho staršie vystúpenie z roku 2003, kedy tento netradičný „zabávač“ hral ruskú ruletu v priamom prenose. Ako vystúpenie dopadlo? Derren Brown je stále medzi nami ale možno iba z dôvodu, že vystúpenie z roku 2003 prišla prerušiť polícia. Na naliehanie svojich kolegov aby z vystúpenia odstúpil, totiž nebral ohľad. 

Ohodnoťte příspěvek
.