Ekonomika

Barclays presmeruje miliardy libier do Dublinu kvôli spoločnosti Brexit

Podnik dosahuje približne 15% celkových aktív vo výške 1,2 bilióna GBP a predtým sa uskutočnil vo Veľkej Británii prostredníctvom pobočiek v celej EÚ.
Plány sa, že plány budú zavedené do 29. marca 2019.
Očakáva sa, že dublinská operácia banky sa zdvojnásobí na 300 ľudí vďaka tomu, že podnikanie bude smerované aj cez írske hlavné mesto.

mince

Barclays v rozhovoroch o rozšírení dublinského úradu po Brexite.
"Ako sme oznámili v roku 2017, spoločnosť Barclays využije našu existujúcu licencovanú dcérsku spoločnosť so sídlom v EÚ, aby pokračovala v servise našich klientov v rámci EÚ po 29. marci 2019 bez ohľadu na výsledok spoločnosti Brexit", uviedla jedna z najväčších bánk na svete.
"Naše prípravy sú veľmi pokročilé a očakávame, že budú do 29. marca 2019 plne funkčné," dodala.

Banka musela požiadať Vysoký súd o schválenie prevodu podnikania, ktoré sa uskutočnilo v pobočkách v Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Holandsku, Portugalsku a Švédsku v oblasti firemného bankovníctva, investičného bankovníctva a niektorých bohatých súkromných klientov.
Rozsudok pána právnika Justice Snowden povedal: "Vzhľadom na pretrvávajúcu neistotu, či by mohla existovať dohoda Brexit, skupina Barclays rozhodla, že už nemôže čakať na implementáciu systému."

zlato

Schéma je založená na odchode Veľkej Británie tzv. Brexite "bez dohody", uviedol rozsudok. Predpokladá sa, že časti podnikania banky, ktoré sú postihnuté, strácajú svoje "pasové" práva, ktoré im v súčasnosti umožňujú vykonávať investičné služby v ostatných 27 členských štátoch EÚ.
"Koncepcia schémy sa zakladala na predpoklade, že nebudú žiadne priaznivé výsledky súčasných politických rokovaní medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ, pokiaľ ide o pasovanie alebo udelenie štatútu rovnocennosti Spojenému kráľovstvu v oblasti finančných služieb," uviedol rozsudok.