Dovolenka

5 najlepších európskych dovolenkových destinácií

.


Namiesto neustáleho omieľania o tom, aké je Paríž, Barcelona či Londýn úžasné miesto na dovolenku v Európe, vám chceme predstaviť trochu netradičnejší zoznam 5 najlepších dovolenkových destinácií v Európe. Poďme teda na zoznam:

skotsko

1.       Le Havre, Francúzsko– Ak chcete zažiť letný dovolenkový sen, navštívte Le Havre vo Francúzsku. Mesto vám predstavuje unikátnu zmes novej a starej architektúry. O to sa zaslúžilo hneď niekoľko svetoznámych architektov, ktorý vtiskli pečať svojho umenia do tváre tohto krásneho mesta.

2.       Paphos, Cyprus– Paphos a Cyprus celkovo je často prehliadaný ľuďmi, ktorý chcú zažiť peknú dovolenku. Možno je to preto že naokolo je hneď niekoľko skvelých dovolenkových destinácií. Grécko, Taliansko a Malta si berú kúsok z turistického ruchu a ukracujú tým tak skvelé miesto akým Paphos na Cypre nepochybne je. Zažite Cyperskú atmosféru romantiky, hradov, kostolov a kláštorov kombinovanú s bielymi plážami a modrým morom aj vy.

železnice

3.       Moldavsko– Moldavsko je krajina, ktorá sa z turistického pohľadu neteší veľkej obľube, pravdepodobne preto, lebo ľudia nevedia čo všetko môže ponúknuť. Moldavsko je preslávené najmä vďaka svojim skvelým vínam, ktoré sa tešia celosvetovej obľube.

.

4.       Alantejo, Portugalsko– Portugalsko sa v poslednej dobe teší veľkej popularite od turistov. Portugalsko je jedna z najlacnejších krajín Európy. Oblasť Alanteja vám predstaví portugalsko v tom najlepšom možnom svetle. Užijete si nádherné mestá i neporušenú prírodu, ktorá ich obkolesuje.

jachta

5.       Galicia, Španielsko– Ak vám niečo hovorí pojem Camino de Santiago – slávna pútna cesta s tradíciou od 9teho storočia našeho letopočtu, tak aspoň trochu musíte poznať aj pojem Galicia. Ide o svätyňu, ktorá bola vybudovaná na počesť jedného z apoštolov. Galicia je krásne miesto, na ktoré nezabudnete.
Vidíte, že naša Európa má mnoho tvárí a má čo ponúknuť aj mimo tých najslávnejších destinácií. Neváhajte pre to a vyberte sa objavovať jej skryté krásy.

5 najlepších európskych dovolenkových destinácií
3.5 (70%)2
.